ایده بسیار نزدیکتر از آن است که شما فکر میکنید

ساخت وبلاگ
چکیده : ممکن است تا کنون برای شما هم اتفاق افتاده باشد که  در بعضی موارد دسترسی به ادوات شارژ موبایل یا تبلت... با عنوان : ایده بسیار نزدیکتر از آن است که شما فکر میکنید بخوانید :
ممکن است تا کنون برای شما هم اتفاق افتاده باشد که  در بعضی موارد دسترسی به ادوات شارژ موبایل یا تبلت خود نداشته باشید و یا حداقل  پریز برقی را پیدا نکنید که برای چند لحظه  دستگاه خود را شارژ کنید. این موضوع زمانی بیشتر به چشم می آید که در ماموریت کاری هستید و  بیش از گذشته  به شارژ نیاز دارید .  شاید  شارژر خود را هم به همراه نداشته باشید . همین  اتفاق به صورت یک فرصت  از نگاه تیز بین کارآفرین نیز پوشیده نمی ماند .....

چند روز پیش به شیراز سفر کرده بودم  برای ماموریت کاری،  بعد از جلسات صبح  ، برای ناهار به رستورانی معروف  رفتیم  تقریبا تمام دوستان  به دنبال  شارژر می گشتند  که موبایل خود را شارژ کنند . اولین سوال  را من پرسیدم  که میتوانم از پریز برق  رستوران استفاده کنم.

  فرض کنید این موقعیت برای شما اتفاق بیفتد .  همراه  داشتن  شارژر   خودش مقوله ای  بود که خوشبختانه من داشتم . فارغ از اینکه  به دنبال میزی بگردیم که نزدیک به دیوار و پریز برق باشد و یا اینکه  گوشی   را به رستوران بسپارم  و  مشکلات بعدی احتمالی...

موقعیتی که شاید بارها و بارها برای همه ما اتفاق افتاده باشد و به سادگی از کنار ان گذشته ایم. هرچند صاحبان  و کارکنان بسیاری از رستورانها به تناوب با این سوال مواجه شده باشد و به هر طریقی  نتوانسته به فرصت نهفته در این  میان دست یابد.

 متصدی  رستوران نوع گوشی همه   کسانی که مشکل من رو داشتند  را پرسید و بعد از فرصتی کوتاه  با چند دستگاه پاور بانک  که هر کدام رابط مربوط به مدلهای گوشی ها  را به همراه داشت  ، بازگشت.

این موضوع برایم جالب بود و از ایشون  پرسیدم این همه پاور بانک رو از کجا آوردید . توضیح داد  که این مشکلی بود که  تقریبا همه مراجعین به ویژه مسافران با آن مواجه بودند و  همین موضوع جرقه ای شد تا به فکر  استفاده از این فرصت برای ارائه خدمات بهتر به مشتریان خود  باشیم.  برای همین با یک شرکت  تامین تجهیزات  مرتبط  به مذاکره پرداختیم. تعدادی پاوربانک سفارش دادیم  و لوگوی رستوران را هم روی آن چاپ کردیم .

چالش اصلی  امکان  خروج عمدی یا سهوی دستگاه توسط مشتری را هم با  سفارشی سازی و اختصاصی کردن پایگاه شارژ دستگاه ها برطرف ساختیم و این موضوع خود  تاثیر بسزایی  از منظر مشتری برای ما  داشت. 

بله . این فرصت از نگاه کارآفرینانه مالک رستوران  مغفول نمانده بود و ایشان با تشخیص  درست فرصت  و نیاز توانسته بود  با هزینه ای کم  ولی صحیح و به موقع  نسبت به ارائه خدمتی جدید در سبد محصولات خود  اقدام کند .

 البته نگاه کار آفرینانه در  سایر جزئیات  و جای جای رستوران دیده می شد و  هر کسی را مجاب می کرد که  این مکان را به دیگران نیز معرفی کند. ایجاد بخشهای متنوع  و گوناگون به تفکیک نوع رستوران از جمله ملل ، بوفه ، فست فود ، ایرانی و ..

فرمول ساده است:    به اطراف خود با دقت بنگرید ، موضوع  خود یافت میشود.

نزدیکتر,...
نویسنده : بازدید : 5 تاريخ : دوشنبه 22 آبان 1396 ساعت: 18:16